Baltık Kehribar Taşını ne kadar kullanabilirim?
Kullanım koşulları ile doğru orantılı olmakla birlikte, Baltık kehribar taşı iyi bakıldığında ve dikkatli kullanıldığında uzun yıllar kullanılabilir. Kehribar kolye ve bileklik sabunla temas etmesi ya da üzerine toz, kir veya krem gibi maddelerin yapışması sonucunda Süksinik asidin taşta hapsolmasına neden olur. Kehribar taşını temiz tutmak ve kullanılmadığı zamanlarda size gönderdiğimiz ürün kutu içinde saklamak taşların ömrünü uzatır ve ürünlerimizi etkin şekilde uzun süre kullanabilirsiniz. Ürünlerimizi nemli bir bez ile silmek yeterlidir. Sabun veya başka temizlik maddeleri ile yıkanmamalıdır. Kehribarın faydalarının azaldığını hissediyorsanız yenisini alma zamanı gelmiştir.
Kehribar Kolyede doğru ölçüyü nasıl bulunur?
Baltık Kehribar kolyesi, boynu sıkmayacak ve rahatsız etmeyecek uzunlukta olmalıdır. Kehribar taşı kesinlikle ağıza götürülmemelidir ve yutulmamalıdır.
Kehribar Kolye veya Kehribar Bilekliği banyoda çıkartmalı mıyım?
Sabun ve benzeri kimyasallar kehribar taşının yüzeyinin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle banyoda çıkarılmalıdır. Ayrıca kehribar ürünlerinizi doğrudan güneş ışığı altında bırakmayın, çatlama yapabilir. Parfüm ve krem gibi maddelerin temasından kaçının.
Kehribar taşının özellikleri, taşın rengine göre değişir mi?
Tüm renklerimizin özellikleri aynı olmaktadır.