Baltık Kehribar Taşını ne kadar kullanabilirim?
Kullanım koşulları ile doğru orantılı olmakla birlikte, Baltık kehribar taşı iyi bakıldığında ve dikkatli kullanıldığında uzun yıllar kullanılabilir. Kehribar kolye ve bileklik sabunla temas etmesi ya da üzerine toz, kir veya krem gibi maddelerin yapışması sonucunda Süksinik asidin taşta hapsolması ve vücut tarafından emilememesi nedeniyle azalır. Kehribar taşını temiz tutmak ve kullanılmadığı zamanlarda size gönderdiğimiz ürün kutu içinde saklamak taşların ömrünü uzatır ve ürünlerimizi etkin şekilde uzun süre kullanalabilirsiniz. Ürünlerimizi nemli bir bez ile silmek yeterlidir. Sabun veya başka temizlik maddeleri ile yıkanmamalıdır. Kehribarın faydalarının azaldığını hissediyorsanız yenisini alma zamanı gelmiştir.
Kehribar Bebek Diş Kolyesi ve Kehribar bilekliği bebeğime güvenle takabilir miyim?
1.Sabun ve benzeri kimyasallar kehribar taşının yüzeyinin zarar görmesine neden olur ve bu nedenle kolyeyi sadece nemli bezle silerek ya da akan suyun altında tutarak temizleyiniz. Banyo yaparken kolyenin takılı olmamasına özen gösteriniz. 2. Kehribar taşı tamamen doğaldır fakat boncuklar kesinlikle ağza götürülmemelidir, çiğnenmemelir ve yutulmamalıdır. Bu nedenle, Kehribar Kolyelerin uzunluğu boncukların ağza götüremeyeceği kadar kısa olmalıdır. 3.Çocuklarınız sizin ya da başka bir yetişkinin gözetimi altında olmadığı zamanlarda ve uyurken, kolye ve bileklik kesinlikle takılmamalıdır. 4.Kehribar kolye ve bileklik oyuncak değildir, takıdır. 5.Beklenmedik bir etki olduğunda ürünü kullanmayınız ve doktorunuza başvurunuz. 6.Kehribar taşı kırılgandır. Bu nedenle kolye ve bileklikler takılmadan önce çatlamış/kırılmış bir alan bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir. Çatlamış/Kırılmış bir alan bulunuyorsa kesinlikle takılmamalıdır.
Kehribar Bebek Diş Kolyesinde doğru ölçü nasıl bulunur?
Baltık Kehribar diş kolyesi, bebeğinizin boynunu sıkmayacak ve rahatsız etmeyecek uzunlukta olmalıdır. Kehribar bebek kolyesi ve bebeğin boynu arasında yaklaşık iki parmaklık bir boşluk olmalıdır ve bebeğiniz kehribar diş kolyesini ağızına götürebileceğinden kesinlikle kısa olmalıdır. Kehribar taşı kesinlikle bebeklerinin ağzına götürülmemelidir ve yutulmamalıdır.
Bebeğimi yıkarken Baltık Kehribar Taşı Kolyesini veya Kehribar Bilekliğini çıkartmalı mıyım?
Baltık kehribarının faydaları  daha önce belirttiğimiz gibi sabunla temas etmesi ya da üzerine toz, kir veya krem gibi maddelerin yapışması sonucunda azalır. Bu nedenle bebeklerinizi yıkarken kehribar kolyeyi ve bilekliği çıkarmayı unutmayın.
Kehribar taşının özellikleri, taşın rengine göre değişir mi?
Baltık kehribar taşının etkisi içinde bulunan süksinik asitle ilgilidir. Etkisi rengine göre değişiklik göstermemektedir.