Kehribar Kolyelerin Bakımı için Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kehribar Kolyelerin Bakımı için Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kehribar Kolye ve Kehribar Bilekliklerin olumlu etkileri her gün gözlemlenmektedir. Ürünlerimiz doğru koşullarda saklandığı ve gerekli bakımları yapıldığı sürece etkileri ve şıklıkları değişmeyecektir. Kehribar taşı çam reçinesinin sertleşmesi ile oluşan bir taş olduğu için belli sürelerde bakımının yapılması ve uygun şartlarda bulunması gerekmektedir. Kehribar Kolyelerin etkisini koruması için yapılması ve dikkat edilmesi gerekenleri sizler için yazımızda paylaşmak istiyoruz.

Kehribar Kolyelerin zarar görmemesi için ne yapabiliriz?

Baltık Kehribar Taşı pırlanta, zümrüt benzeri değerli taşlar gibi özenle bakılmalıdır. Baltık Kehribarı Taşı milyonlarca yıllık yaşı nedeniyle yumuşak ve kırılgandır. Kimyasal maddelerden uzak tutulması önem taşımaktadır. Özellikle sabun, deterjan, temizlik kimyasalları gibi maddeler kehribar taşına zarar vereceğinden bu maddelerden uzak tutulmalıdır. Banyoda ve duşta sabun ve şampuan zarar vereceği için Damla Kehribar Kolye ve diğer kehribar taşından hazırlanan takılarımız çıkarılmalıdır.

Kehribar taşı çam reçinesinden oluştuğu için organik bir üründür. Uzun süre güneş ışığı altında bırakıldığında nemini kaybeder ve zamanla yüzeyinde bozulmalar ya da çatlamalar olabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında direk güneş ışığı altında kalacak şekilde uzun süreli olarak bırakılmamalıdır.

Doğası gereği kırılgan ve kolay çizilebilen bir taş olması nedeniyle baltık Gerçek Kehribar Kolyeler ve Kehribar Bileklikler diğer takılardan uzak, özellikle metal parçalara değmeyecek şekilde saklanmalıdır. Metallerle sürekli temas halinde saklanması durumunda kehribar taşının yüzeyinde çizikler oluşabilir.

Kehribar Sepeti olarak ürünlerimizle birlikte gönderdiğimiz kutularda kehribar kolye ve diğer kehribar aksesuarlarınızı güvenle saklayabilirsiniz.

Kehribar Kolyelerin Bakımını Nasıl Yapabiliriz

Kehribar ürünleri nasıl temizleyebiliriz?

Kehribar Kolye ve Bileklikleri akan ılık suyun altında tuttuktan sonra yumuşak pamuklu bir bez ile silebilirsiniz. Sabun, temizlik deterjanları gibi kimyasallar Kehribar taşına zarar vereceğinden temas etmemesi gerekmektedir. Haftada bir ve ya birden fazla şekilde bu işlemi yaparak kolye ve diğer takılarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz. Kehribar Taşı yapısı gereği yumuşaktır ve çizilebilmektedir bu nedenle sert maddelerle silinmemelidir.

Daha önceki Kehribar Kolyeleri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? yazımızdan günlük hayatımızda kehribar takılarımızın nasıl kullanabileceğimiz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimizin hepsi %100 Gerçek Baltık Kehribar Taşından olup A+ Kalitede, Sertifikalı ve Laboratuvar onaylıdır. Kehribar Kolye ve Kehribar bileklik modellerimizin hepsine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kehribar Kolye ve Kehribar Bilekliklerimizi incelemek ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + fourteen =