Gerçek Baltık Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Baltık Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır

Kehribar Kolye ve kehribar bilekliklerin sağlığa uygun olması en büyük önceliğimizdir. Ürünlerimiz her zaman güvenilir ve sertifikalı Litvanya’lı üreticilerden, yerinde gerekli kalite kontrolleri yapıldıktan sonra, resmi ithalat yolları ile gümrüklerde kontrolleri yapılarak ithal edilmektedir. Türkiye’ye getirdiğimiz ürünler laboratuvar testleri yapıldıktan sonra beğenilerinize sunulmaktadır. Laboratuvar testleri ile onaylanan ürünlerimiz tamamen gerçek Baltık Kehribar taşı olup, sizlere sunulmuştur.

Gerçek Baltık Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Kehribarın gerçek olup olmadığını anlamak için kullanılan testler:

1-Aseton Testi:
Asetonu bir pamuğa damlattıktan sonra kehribarın üzerine koyun. Sonrasında asetonun buharlaşmasıyla gerçek kehribarda herhangi bir değişim görmeyeceksiniz. Fakat sahte kehribarda yüzeyin yapışkan bir hale geldiğini göreceksiniz. Bu test ile birçok sahte kehribar kolaylıkla ayırt edilebilmektedir.

2- Ultra Viyole (UV) Testi.
Gerçek kehribar ultraviyole ışık altında parlar. Para kontrol makinalarını bu amaçla kullanabilirsiniz. Gerçek kehribar UV ışık altında sarı ve mavi tonlarında parlarken, sahte kehribar yansıma yapmaz ve mat bir renk alır. Karanlık bir odada testin yapılması daha doğru sonuç verecektir

3- Çizme Testi:
Gerçek Baltık kehribarı yumuşaktır. Metal ile kolaylıkla çizilir. Kehribarı çizdiğinizde kolaylıkla çizilirken, toz bırakacaktır. Sahte kehribarlar ise genellikle çizilmeye direnç gösterecektir.

4-Sıcak İğne Testi:
Kehribar Kolye ve kehribar bilekliklerimizde kullandığımı kehribar taşı gerçek baltık kerhibarından yapılmışır. Kehribar çam reçinesinin fosilleşmesi ile oluştuğu için yakıldığı zaman ya da sıcak bir iğne ucu dokundurulduğu zaman çam kokusu çıkartır. Ancak bu koku çok keskin değildir ve tecrübesiz kişiler tarafından yapıldığında genellikle yanlış sonuç vermektedir. Bu nedenle bu testi hem ürünlere zarar verdiği için hem de anlaşılması zor olduğu için önermemekteyiz.

5- Tuzlu Su Testi:
Uygulaması en kolay yöntem tuzlu su testidir. Bir su bardağı dolusu suya yaklaşık 8 tatlı kaşığı tuz atıp karıştırdıktan sonra içine kehribar kolyeyi attığınızda gerçek Baltık Kehribar yüzecektir. Sahte ve plastik kehribar ise batacaktır

6-IR-spectroskopi:
Bilimsel ve kesin bir yöntemdir ve laboratuvar şartlarında yapılabilir.

Kehribar Kolyeler

Kehribar ürünlerimizin hepsi %100 Gerçek Doğal Baltık Kehribar Taşı’ndan olup Sertifikalı, A+ Kalite’de ve Laboratuvar onaylıdır. Çocuklar için Kehribar Kolye ve Bilekliklerimiz bulunuyor, hem de kendiniz için Anne ve Baba Kehribar Kolye ve Kehribar Bileklikleri güvenle kullanabilirsiniz.

Daha önceki Kehribar Kolye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızdan Kehribar Kolye seçimiyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kehribar Kolye ve Kehribar Bilekliklerimizi incelemek ister misiniz?

One thought on “Gerçek Baltık Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + nineteen =