A’dan Z’ye Bebeğinizin İlk Dişi ve Kehribar Kolye

A’dan Z’ye Bebeğinizin İlk Dişi ve Kehribar Kolye

Kehribar Kolye’ler ağrıları azaltmak ve rahatlatmak için tercih edilmektedir. Bebeklerimiz diş çıkarmaya başladıklarında huzursuzluk, diş etlerinde ağrılar, salya, ısırma ve geceleri uykusuzluklar gözlemlemekteyiz. Bu dönemde aklımıza gelen ilk soru ise ay ay bebek gelişiminde, bebeklerin ilk dişleri neden bu kadar önemlidir?

Bebeklerde Diş Çıkarma’da Kehribar Kolyeler

Diş çıkaran bebeklerde ilk diş çiğneme, yemek yeme, kalıcı dişlerin büyümesi için yer ve yön sağlama için gereklidir. İlk dişlerin doğru bir şekilde büyümesi bebeklerde düzgün bir çene yapısının oluşması, kas gelişimi ve düzgün bir diksiyon için çok önemlidir.
Bebeklerin ilk dişleri, gebelik sürecinde oluşmaktadır. Bebekten bebeğe değişse de alt çenede bulunan dişler ortalama altı ile on ay arasında çıkmaktadır ve tüm dişlerin çıkması üç yaşına kadar uzamaktadır. Bebeğinizin kalıcı dişleri ise 6 yaşına doğru çıkmaya başlamaktadır. Bahsettiğimiz nedenlerden dolayı, bebeğinizin ilk dişleri onun gelişimi için çok önem taşımaktadır.

Doğal Bir Ağrı Azaltıcı olarak Kehribar Bebek Diş Kolyeleri

Bebekleriniz için doğal bir ağrı azaltıcı kullanmak, bebeğinizin diş çıkarma döneminde yaşadığı zorluklara yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + seven =